Newsletter

Chcesz być informowany o nowych kursach, terminach oraz artykułach?
Twoje kursy Wyślij zapytanie Praca

Blog: R Animator - z życia projektu

Ostatnio na blogu

Cztery miesiące temu rozpoczęła się realizacja projektu "R Animator" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W czasie tych czterech miesięcy wiele się wydarzyło! 

Program

Powstał program nauczania w klasie Technik Obsługi Turystycznej o specjalizacji Animacja Czasu Wolnego, nad którym pracował zespół składający się z ekspertów Rainbow oraz nauczycieli RST. Program opisuje metody realizacji podstawy programowej w taki sposób, aby osiągnąć cele stawiane przez pracodawców chcących zatrudnić absolwentów klasy. Dokument wygląda szalenie poważnie :) 

Spotkanie z pracodawcami

Spotkaliśmy się z pracodawcami z Polanicy, aby opowiedzieć im o projekcie i zachęcić do zatrudniania absolwentów klasy. Zadziałało to błyskawicznie i niektórzy z uczniów już dostali propozycje pracy. 

Rekrutacja

Przeprowadziliśmy rekrutację uczestników staży zawodowych. Pierwszy etap przeszło dwa razy więcej osób niż zakładaliśmy w projekcie! 

Zakupy

Uzupełniliśmy wyposażenie Symulacyjnego Biura Podróży działającego w szkole - kupiliśmy 20 laptopów, komputer stacjonarny, projektor, urządzenie wielofunkcyjne, adę do obsługi klienta, zestaw książek do animacji, sprzęt muzyczny i mikrofony do zajęć animacyjnych. W tak wyposażonej sali można pracować! :)

Wycieczka

Zebraliśmy uczestników wycieczki szkoleniowej, na którą jedziemy tuż po Wielkanocy. W programie animacje, animacje, animacje :D 

 

Poza tym mnóstwo działań promocyjnych, dzięki którym więcej osób usłyszy o projekcie i więcej gimnazjalistów skorzysta z zaproszenia do RST :) 

 

 

 

 

 

Projekt „Animacja czasu wolnego – wsparcie uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej w kierunkach zgodnych z potrzebami pracodawców” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

 

 

Komentarze:

Dołącz do nas - ludzi ciekawych świata

Zobacz oferty pracy